środa, 20 marzec 2019 15:05

3. Polsko-Saksońskie Targi Turystyczne

Tajemnicze zamki, malownicze trasy rowerowe, szlaki turystyczne tropem ceramiki i znanych postaci historycznych, wiatr w żaglach i Kultura przez duże „K” – to wszystko i o wiele więcej zaprezentowali młodzi menadżerowie turystki na 3. Targach Turystycznych Uczniowskich Agencji Turystycznych w Żarach. 

Dnia 18 marca 2019 r. w Liceum i.m. B. Prusa w Żarach odbyły się 3. Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych zorganizowane w ramach projektu RegionalManagement. Podczas Targów uczniowie saksońskich i polskich szkół przedstawili ponad 200 uczniom z Żar i okolic ofertę turystyczną terenu przygranicznego wykorzystaując kompetencje z zakresu managementu turystyki zdobyte podczas zrealizowanych warsztatów i spotkań roboczych. Ponadto uczniowie uczestniczyli we wspólnych warsztatach dziennikarskich w telewizji regionalnej tvregionalna w Żarach.

A na zakończenie całodniowej imprezy wszyscy uczniowie z Polski i Saksonii wykonali wspólny taniec wieńczący trzecie i ostatnie już Targi w ramach projektu.

Targi zorganizowali uczniowie z Żar, Bolesławca, Lubania, Zgorzelca, Bischofswerdy, Hoyerswerdy i Görlitz. 

1 Targi Turystyczne Uczniowskich Agencji Turystycznych finansowane były przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

sba_logo.png
INTERREG-Projekt des LaSuB

Koordynator projektu: Tomasz Jaśków
Landesamt für Schule und Bildung
INTERREG-Projekt des LaSuB
Hartmannstraße 6 | 02708 Löbau
+49 (0) 3585 85 08 915